Saç tedavileri var olan saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak dolgun ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve saç dökülmesini büyük oranda durdurmak için uygulanır. Saçlar genetik nedenler, sigara kullanımı, aşırı stres, düzensiz uyku ve düzensiz beslenme, vitamin eksikliği, kimyasal içeriği olan ürünlerin yoğun kullanımı gibi bir çok nedenden dolayı dökülüyor olabilir.

Uygulanan birçok tedavi planının içinde en verimli olarak PRP (Plaletet Rich Plazma) tedavisi, Grow Factor (büyüme hormonlarının konsantre hali) ve Mezoterapiler gibi tıbbi direk saç köklerine doktor tarafından ince uçlu iğneyle enjekte edilerek yapılan uygulamalar başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

PRP PLATETET ( RİCH PLAZMA ) TEDAVİSİ

Kişinin kendisine ait kök hücrelerin kullanıldığı hiçbir yan etkisi olmayan kanla bulaşan hastalık riski ve alerji ihtimali bulunmayan bir tedavi yöntemidir. PRP Tedavisinde amaç uyuyan saç köklerini uyandırarak yeniden saç kılı haline dönüştürmek seyrelmenin olduğu bölgelerde yeniden saçlanmayı sağlamaktır.

PRP UYGULAMASI NASIL YAPILIR ?

10 cc kadar kan alınır. Santrifüj denilen cihazda kan kırımızı hücrelerden ayrıştırılır. Sarı sıvı (Trombositler) alınarak tek kullanımlık olan PRP kitinin içindeki ince uçlu iğnelerle yada mezoterapi tabancası ile saç derisinin içine yani direk saç köklerine enjekte edilerek uygulanır. Bu uygulama tıbbi bir tedavi olduğu için kesinlikle steril şartlarda hijyen kurallarına uyularak doktor tarafından yapılmaktadır.

MEZOTERAPİ TEDAVİLERİ 

Mezoterapi Tedavileri Vitamin kokteyli olarak da adlandırabileceğimiz tedavi şekli saç kökleri için gerekli olan vitaminlerin karışımından hazırlanmış olan özel bir kokteyldir. Hazırlanın bu karışım saç derisinin altından saç köklerine enjekte edilerek uygulanır. Ağrılı bir tedavi olmayan mezoterapi uygulamaları 4 ile 10 seans olarak uygulanır. Bu tedavi ile saç kaybının önüne geçmek ve var olan incelen saç tellerinin yeniden güçlenmesi sağlanmaktadır. Doktorumuzun tavsiyesi ile ilk 4 seans haftada 1, daha sonra 15 günde 1 seans ve en sonunda ayda 1 seans olacak şekilde 10 seans tamamlanır. Tedavi süreci yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Tüm tedaviler kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hekimin önerileriyle birbirleriyle kombine edilebilir. En sağlıklı sonuçlar elde edebilmek için doktor kontrolünde düzenli olarak tedavilerin uygulanması istenilen sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Tüm tedavi yöntemleri yine doktorumuzun önerileri ile saç ekim operasyonu sonrasında da uygulanabilir. Bu sayede operasyon sonrası yara iyileşmesinin hızlanması ve ekim yapılan köklerin bir an önce güçlenmesi sağlanabilir.