Lazer, tek renkli ve şiddetli ışın demetidir. Bu ışın uygun dalga boyu ve ısıda olduğu zaman hedefi ve tedavi edeceği problem değişmektedir. Lazer çeşitli estetik uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan biri de iz tedavisidir.

Lazer ile Yara ve Sivilce İzi Tedavisi

İzler, yara, yanık, aktif sivilce ve çeşitli deri travmaları sonucunda oluşur. Oluştuktan sonra dışarıdan herhangi bir etki olmadan derinin iyileştirme mekanizması devreye girmeyeceği için de zamanla kalıplaşarak deri üzerinde sabitleşir. Derinin her geçen gün yaşlanması ve dış etkilerden etkilenmesi ile de izler daha görünür hale gelir.

 

Lazer ışınları ile bu olumsuzluklar ve direk olarak izler tedavi edilebilir.

 

Lazer ışınları, izler üzerine gönderilir. Lazer ısı enerjisi ile iz üzerini deforme eder ve izler üzerinde yeni bir hasar oluşturulur. Bu hasar sadece izler üzerinde ve başka bir dokuya zarar vermeden kontrol altına tutulur. Bu şekilde sadece derinin yara iyileştirme mekanizması tetiklenir ve deri yeni bir yara algıladığı için izli bölgede kollajen çalıştırmaya başlar. Bu şekilde izler deriye eşitlenir ve tedavi edilir. Bu şekilde işleyen etki mekanizması, belli uygulama zamanlarında devam ettirilerek uygun görüntü elde edilene kadar işlem yapılır. Deriye zarar vermeden tedavi sonlandırılır. Bu şekilde izler deriye yakınlaştırılır.

 

İz tedavisi ile yara, yanık izleri ve skarlar tedavi edilirken, gözenekler de toparlanır, cilt üzerindeki diğer yüzeysel problemlerde de azalma görülür.

 

Lazer ile Akne ve Yara İzi Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi, tıpkı diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi sağlık durumu ve hormonal değerleri normal kriterlerde olan ve lazerin bir risk teşkil etmediği kişilerde yapılabilmektedir.

Lazer ile Cilt İzleri Kaç Seansta Tedavi Edilebilir?

Söz konusu tedavinin seans sayısı problem derinliği, uzunluğu ve izlerin bulunduğu alana göre değişmektedir. Derinin rengi, hassasiyeti de seans sayısı ve tedavi sürecini etkiler. Bu bakımdan ön kontrol ile tedavi planı netleştirilmelidir.

Sonuçlar Ne Zaman Gözlenebilir?

İlk seans ve ilk seansın geçici yan etkileri iyileştikten sonra bile izlerde daha iyi bir görüntü oluşmaya başlar. İlerleyen seanslarda daha net görülmeye başlayan sonuçlar son seans ve yan etkiler iyileştikten sonra gözlenebilir.

Lazer ile Bütün İzler Tamamen Geçirilebilir Mi?

Söz konusu işlem tedaviye uygun olan tüm izlerde yapılabilir. Fakat işlem uygulanan tüm izler eşit şekilde ve yüzde yüz geçirilemez. Bu durum deri karakteri ve iz tipine bağlıdır. Fakat izler tamamen geçmese de tedavi uygulanmadan önceki halinden daha estetik görünecektir.

Lazer ile Akne ve Yara İzi Tedavisi Fiyatları Nedir?

Lazer ile akne ve yara izi tedavisi fiyatları, seans sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle kontroller ile tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz.