NAZOLABİAL DOLGU

BURSA NAZALOBİAL DOLGU

Nazolabial çizgi/oluk, burun bölgesinin her iki yanında yer alan kanatlardan başlayıp, ağız köşelerine dek ilerleyen  çizgiye/oluğa verilen isimdir.

Nazolabial bölgede görülen bu derin çizgiler, bireyin yüzünde yorgun ve mutsuz bir surat ifadesi meydana getirir. Bu çizgilere aynı zamanda gülme çizgisi de denmektedir. Bunun sebebi ise çizgilerin gülme esnasında daha belirgin bir hal almasından kaynaklanmaktadır.

YAN ETKİSİ VAR MIDIR ?

İnsanlar üzerinde ciddi yan etkilere yol açmaz. Ortaya çıkan  kızarıklık ve şişlik uygulama esnasındaki enjeksiyondan kaynaklanmakta olup kısa süre içerisinde de ortadan kalkmaktadır.

AĞRILI BİR İŞLEM Mİ ?

Lokal anestezik maddelerle kısa süreli uyuşukluk sağlar

İŞLEM SÜRESİ NE KADAR?

Nazolabial dolgu uygulaması 25-30 dakika  sürmektedir.

Uygulamadan sonra hasta normal gündelik yaşantısına kolayca dönebilmektedir.

UYGULAMA SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NEDİR ?

Uygulama sonrasında ilk 5-8 saat kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Uygulamanın gerçekleştirildiği gün ve ertesi gün ağır egzersizden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda uygulamanın gerçekleştirildiği ilk 24-36 saat cilt üzerine asitli ürün temasından kaçınılmalıdır.  Uygulamayı takip eden 10 gün boyunca sıcak su, buhar ya da spa benzeri uygulamalara cilt maruz bırakılmamalıdır.

KALICILIK SÜRESİ NEDİR ?

Uygulamanın kalıcılık süresi 3 gün içerisinde görülebilmekte ve 9-18 ay süresince de devam etmektedir. Hyaluronik asit uygulamalarının kalıcılık süresi bireyden bireye farklılık gösterse de en kötü ihtimalle 9 ay boyunca kalıcılığı en iyi şekilde görülmektedir.

Bursa nazolabial dolgu fiyatları nedir ?

Bursa da dolgu fiyatları için  en doğru bilgi için sizi kliniğimize ön muayene için bekliyoruz. Çünkü yüz ve dudak dolgusu için, cilt dolgusu için net bir rakam belirlemek ancak muayeneden sonra belirlenebilmektedir. Dolgu maddesinin kalitesi ve markası, uygulama yapılacak olan alandaki problem derecesi fiyatları etkiler

BOTOKS SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Botoks işleminden sonra 4-5 gün spor yapmayın. Spor yapmanız ödeminizi arttırabilir.İlacın yayılmasına neden olabilir.
 2. Botoks sonrasındaki 4-5 gün sauna ve hamam gibi sıcak yerlere gitmeyin.
 3. 4-5 gün boyunca kaş aldırmamalısınız.
 4. Botoks’u yaptırdığınız gün cilt bakımı yaptırmamalısınız. Cilt bakımı için 3-4 hafta beklemeniz gerekir.
 5. Havuzdan enfeksiyon kapma riski hepimizin bildiği üzere fazla. Bu yüzden en az 4-5 gün havuza girmeyi ertelemelisiniz.
 6. Makyaj malzemeleri için işlemden bir gün sonrasını beklemelisiniz. Enfeksiyon riskini arttırabilir.
 7. İşlemden sonra 3-4 gün yüzüstü yatmamanız önerilir.
 8. Botoks’lu cildin 5-6 gün güneş görmesi tavsiye edilmez. Bu yüzden güneş koruyucuları kullanabilirsiniz.Güneş koruyucu krem her zaman önerilir.
 9. Namaz kılıyorsanız 2-3 gün boyunca oturarak kılmanız önerilir.
 10. Yüz yogası/masajı 1 ay yapmayınız.
 11. Hayati ilaçlarınız hariç vitamin vb. hiçbir ilaç kullanmayınız.
 12. Baş ağrısı olursa ağrıkesici alabilirsiniz.
 13. Botoksun etkisi 4-5 gün sonra başlar.Tam olarak 12-15 gün içinde etkisi görülmektedir.