Hizmetlerimiz / Lazer Epilasyon

Bursa, Lazer, Epilasyon, Nedir?

Lazer ışınının  epilasyon etkisi nasıl oluşur ?

Lazer epilasyonda  temel prensip kılda ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder. Lazer epilasyonda seçici fototermoliz  yöntemi kullanılarak, melanin taşıyan kılı yok etmeye yetecek, ancak çevredeki dokuya zarar vermeyecek değerde lazer ışını gönderilmektedir. Bu nedenle güvenli ve etkili bir epilasyon için, cilt rengi; kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır.

Lazer epilasyonu kimler uygular?

Seans süresince gelişen reaksiyonların takibi ve her seansta dozun yeniden ayarlanmsı gerekir, bu nedenle tüm medikal estetik uygulamalarda olduğu gibi lazer epilasyondaki islemlerin de mutlaka uzman hekimler tarafından kontrollü olarak yapılması önemlidir

Lazer epilasyonda seanslar ne kadar sürer? İşlem acı verir mi?

Yeni jenerasyon lazer cihazları, aktif soğuk hava püskürtme sistemi sayesinde uygulama sırasındaki acı ve rahatsizlik minimuma indirgenmistir. Işın  verildiğinde bazı  hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi  duyduklarını söyler. Lokal anesteziye ihtiyaç hemen hemen hiç  yoktur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

1-Alexandrite lazer: Türk insanı genelde, çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazerle epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken epilasyon sonrasında kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Cihazla cilde 3 santimden atış yapılabildiğinden, hijyen açısından sorun yaşanmaz.


2-NdYag lazer:

1064 nm lazer epilasyonda kullanılan dalga boyları arasında kromoforlar tarafından en az tutulan ışın olduğundan etkinliği  de az olmaktadır, etkinliğini sağlayabilmek için  verilen enerjiyi arttırmak gerekmektedir. Yüksek enerji ise acı hissini dayanılması zor boyutlara çıkarttığından hastaların çoğu epilasyon sürecini yarım bırakmaktadır. NdYag ile epilasyon'da bir diğer önemli ve tehlikeli risk ise bu epilasyon lazeri ile ciddi ve kalıcı iz bırakan yanık olma ihtimalinin oldukça yüksek olmasıdır.

 
3- Işık bazlı sistemler:

IPL, Mavi Işık, Fotoepilasyon vs. gerçek lazer epilasyon değillerdir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici epilasyon etkisi gösterirler. Uygulama sırasında lazer epilasyon cihazı cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir. Vücut kıllarından kalıcı olarak bu epilasyon yöntemleri ile kurtulamazsınız.

4-Diode lazer:

Lazer epilasyon uygulamasında cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir.Kalın ve koyu renk kıllarda acı hissi  yoğundur ve yanık ve leke  riski yönünden de  mutlaka kıllar kısaltılmalıdır.
 

5-Radyofrekans (RF):

Radyofrekans dalgalarıdır, lazer değildir. Açık renkli, beyaz, sarı kılları yok edeceği iddia edilmekte ise de tarafsız çalışmalarda sadece kıl köklerinde geçici nem azalması sağladığı ve  zamanla kılın tekrar eski haline geldiği saptanmıştır. Bazı epilasyon cihazları bu RF'ye (Radyo Frekans) ek olarak IPL veya Diod lazer epilasyon sistemlerinide birlikte kullanır.

 Etiketler: Bursa, Lazer, Epilasyon, Nedir?


facebook da paylaş twitter da paylaş google-plus da paylaş

Hizmetlerimiz

LAZER TEDAVİLERİ

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

devam
Lazerle leke tedavileri

Lazerle leke tedavileri

devam
EMERGE Fraksiyonel Lazer

EMERGE Fraksiyonel Lazer

devam
Lazerle El Gençleştirme

Lazerle El Gençleştirme

devam
Lazerle Kırışıklık tedavisi

Lazerle Kırışıklık tedavisi

devam
Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi

devam
Lazerle Varis (kılcal damar)

Lazerle Varis (kılcal damar)

devam
Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi

Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi

devam

MEDİKAL ESTETİK TEDAVİLERİ

Altın Iğne SECRET tedavileri

Altın Iğne SECRET tedavileri

devam
Botoks (botox)  ile Kırışıklık Tedavileri

Botoks (botox) ile Kırışıklık Tedavileri

devam
Botoks (botox) ile Terleme Tedavisi

Botoks (botox) ile Terleme Tedavisi

devam
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

devam
Hifu (focuslu ultrason )

Hifu (focuslu ultrason )

devam
Medikal Cilt Bakım

Medikal Cilt Bakım

devam
PRP

PRP

devam

ZAYIFLAMA TEDAVİLERİ

Cool shaping (soğuk lipoliz)

Cool shaping (soğuk lipoliz)

devam
Kavitasyon (EXİMİA)

Kavitasyon (EXİMİA)

devam
Velashape 3 selülit tedavisi

Velashape 3 selülit tedavisi

devam
Mezoterapi

Mezoterapi

devam
Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

devam

Fizmer Lazer & Medikal Estetik
FSM Bulvarı No: 58/7 kat:4 (mcdonalds - starbucks kafe üstü 4.kat) İhsaniye mah. Nilüfer-Bursa
Telefon : 0224 232 00 55
GSM : 0 530 409 93 39
Faks : 0224 233 53 55
Web : www.fizmer.com
Web : www.drbanuoncel.com - www.banuoncel.com

DR Banu Öncel Lazer Estetik Polikliniği (Fizmer Lazer Epilasyon ve Zayıflama Merkezi)
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlıdır, merkezimizde yapıldıgı veya bulunduğu anlamına gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez. Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır. DR Banu Öncel Lazer Epilasyon, DR Banu Öncel Lazer Epilasyon Bursa, Kavitasyon, Akupunktur, Botoks, PRP, Kılcal Damar Tedavisi, Yüz ve Cilt Tedavisi, Quantum ile Zayıflama, Radyofrekans Selülit ve İncelme, Kimyasal Peeling, Mezoterapi, Dolgu Tedavisi konularında hizmet vermektedir.
Bursa Botoks | Bursa Lazer Epilasyon | | Bursa Lazer | | Bursa Lazer Epilasyon Fiyatları |
vital web tasarım hosting sunucu