Hizmetlerimiz / Hifu (focuslu ultrason )

ameliyatsız yüz germe, yüz germe, HIFU

Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe teknolojisi son zamanların en çok merak edilen güzellik prosedürüdür.Ultrason enerjisi kullanılarak sarkma ve gıdı sorunlarını çözen en son teknoljik işlemlerdir.

İşlem ne kadar sürüyor ?

Uygulama yaklaşık bir saat sürüyor ve bittiği zaman günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz .Cildinizin ihtiyacına göre yoğunluğu artırılabilen uygulama sonunda, önce ve sonra resimlerinize baktığınızda bazı çizgilerin işlem biter bitmez azaldığını, hatta yok olduğunu görebiliyorsunuz.

fokuslu ultrasonun çalışma esası:

 Ultrason dalgaları cildin altındaki SMAS  dediğimiz dokulara odaklanıp uyararak, cildin kendini yenilemesini ve sıkılaştırmasını sağlıyor.Bu katmanda toplu iğne başı gibi çok küçük inflamasyon başlatıyor.Doku kendini tamir ederken sıkılaşma sağlanıyor.

 Yapıldıktan sonra etki etmesi ne kadar vakit alıyor ve ne sıklıkla tekrarlanması gerekiyor? Uygulamanın etkisi işlem bitimi ile fark edilir düzeyde başlamaktadır. Etki 3 ayın sonunda maksimum noktaya ulaşmaktadır ve uygulama tarihinden bir yıl sonrasına kadar devam etmektedir. Uygulama bazı kişilerde 6 ay sonra genel olarak da 1 yıl sonra tekrar edilebilir.

 Botoks, dolgu gibi diğer yaşlanma karşıtı yöntemlerle birlikte kullanılmasında bir sakınca var mı?

Bu tedavi  botoks ve dolgu başta olmak üzere tüm diğer medikal estetik işlemlerle kombine edilebilir. Ancak dokuda ısı artışı göstererek etki meydana getiren bir uygulama olduğundan dolayı dolgu ve organik lifting gibi işlemler odaklı ultrason uygulamasından en az iki hafta sonra yapılmalıdır.

Kaç yaşından itibaren yapılmasını önerirsiniz, daha yaşlı ciltlerde gençlere nazaran daha yoğun etkisi olduğu doğru mu?

 Yaş sınırlamasından ziyade yer çekiminin etkilerine maruz kalmış, yıpranmaya başlamış ve ovalitesini yitirmeye başlayan ciltlere uygulanması en doğru yaklaşım olacaktır. Ancak genel olarak da 30 yaş üstü bireyler uygulama için ideal hasta grubunu oluşturmaktadır. Elbette ki, deformasyon arttıkça toparlayıcı etkide artacaktır. Bu tür yenilikleri denemeden önce çoğu kişinin aklına hep sağlıklı olup olmadığı gelir, fakat ultrason uzun yıllardır tıpta kullanılıyor diye ismen tanıdık geliyor. Ultrason uzun yıllardır tıpta kullanılmakta olan bildiğimiz ultrasondur. Farklı olan ileri odaklama tekniği ile cilt yüzeyini etkilemeyip cilt altında yoğun bir iyileşme yaratmasıdır .Ciltte yaklaşık 1 saat süren hafif bir kızarlık olabilir.

Sarkmış gıdı, yanak ve gözaltı torbalarında da gözle görülür etkisi var mı, bu tür sarkıklıklar ne oranda toplanabiliyor, toplanmazsa ek seans yapılabiliyor mu?

 Uygulamanın etkinliği doğrudan ciltte hissedildiğinden dolayı sarkma üzerine etkisi belirgindir. Ancak bölgesel yağlanmanın eşlik ettiği durumlarda bölgesel yağın azaltılmasına yönelik başka uygulamalara da ihtiyaç duyulabilir.

 

 

Uygulama sırasında çene ve alında hafif bir ağrı hissedilebiliyor, bunu hiç yaşamak istemeyenlere ağrıyı hafifletecek bir anestezi yapılabiliyor mu?

 Uygulama öncesi lokal ya da blok anestezi yapılmasında ağrı duyarlılığı fazla olan hastalarda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak genel olarak uygulamanın herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılması daha olasıdır.

 Bu işlemi yaptırdıktan sonra cilde yapılabilecek ek bakımlarla etkiyi artırmak mümkün mü? Nasıl örnekler verilebilir bu ek bakımlara?

 Bu uygulama ile kombine olarak sırası ile botoks, dolgu,  PRP, dermaroller, lazerle ve iğnesiz radyo frekans ile cilt yenileme tedavileri ve cilt bakım uygulamaları gerçekleştirilebilir.

 Fokuslu ultrason yaparken doktor seçmenin önemi nedir, biliyorsunuz fiyatlar çok değişken olabiliyor?

Fiyatların değişken olabilmesi bir tarafa, uygulamanın tecrübe sahibi hekimler tarafından yapılması en doğru tercih olacaktır. Bu konuda yetkinliği olan hekimler uygulamanın en ideal sonuçlara ulaşabilmesi için en efektif uygulama metodlarını kullanacaktır.Deneyimli medical estetik hekimler plastik cerrahlar ve dermatologlar bu konuda yetkindir.

 Yaptıranlardan değişik yorumlar geliyor. Bazısı gerçekten 10 yaş gençleşiyor, bazısı fark görmekte zorlanıyor. Bu işlem için ideal aday kim?

 Uygulama sonuçlarının en doğru şekilde değerlendirilebilmesi öncesi sonrası fotografları gibi ya da cilt elastikiyetini gösteren aparatlarla objektif şekilde ortaya koyabilir. Kişilerin uygulama sonrası etkinliği farklı değerlendirmeleri aynada sürekli baktıkları bir doku elemanındaki değişikliklere alışması ile bağlantılıdır. Uygulama sonuçları kişiden kişiye farklılık göstermek ile beraber tüm hastalarda anlamlı bir iyileşme görünmektedir.

 Fokuslu ultrasonun adı anti aging tedavilerle geçse de özellikle yüz konturlama ve gıdı problemi yaşayanları da oldukça ilgilendiren bir alet bu. Yüz konturlamada ne oranda etkisi oluyor size göre?

 

Özellikle yüz kontürlerinin belirginleştirilmesi ve yüz ovalleştirilmesi konusunda fokuslu ultrason tedavisi 2015 yılı içerisinde cerrahi dışı yöntemler arasında gold standart olacaktır.

 Boyun bölgesinde kullanılmasında tıbbi bir sakınca olabilir mi, yoksa fokuslu ultrason boyun sarkma ve çizgilerini de toparlayabiliyor mu?

 Uygulamada yasaklı bölgeler boyunda tiroid bezi çevresi ve kaş üstünde supraorbital sinir bölgeleridir. Bunun dışında her bölgeye işlem yapılabilir.Etiketler: ameliyatsız yüz germe, yüz germe, HIFU


facebook da paylaş twitter da paylaş google-plus da paylaş

Hizmetlerimiz

LAZER TEDAVİLERİ

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

devam
Lazerle leke tedavileri

Lazerle leke tedavileri

devam
EMERGE Fraksiyonel Lazer

EMERGE Fraksiyonel Lazer

devam
Lazerle El Gençleştirme

Lazerle El Gençleştirme

devam
Lazerle Kırışıklık tedavisi

Lazerle Kırışıklık tedavisi

devam
Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi

devam
Lazerle Varis (kılcal damar)

Lazerle Varis (kılcal damar)

devam
Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi

Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi

devam

MEDİKAL ESTETİK TEDAVİLERİ

Altın Iğne SECRET tedavileri

Altın Iğne SECRET tedavileri

devam
Botoks (botox)  ile Kırışıklık Tedavileri

Botoks (botox) ile Kırışıklık Tedavileri

devam
Botoks (botox) ile Terleme Tedavisi

Botoks (botox) ile Terleme Tedavisi

devam
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

devam
Hifu (focuslu ultrason )

Hifu (focuslu ultrason )

devam
Medikal Cilt Bakım

Medikal Cilt Bakım

devam
PRP

PRP

devam

ZAYIFLAMA TEDAVİLERİ

Cool shaping (soğuk lipoliz)

Cool shaping (soğuk lipoliz)

devam
Kavitasyon (EXİMİA)

Kavitasyon (EXİMİA)

devam
Velashape 3 selülit tedavisi

Velashape 3 selülit tedavisi

devam
Mezoterapi

Mezoterapi

devam
Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

devam

Fizmer Lazer & Medikal Estetik
FSM Bulvarı No: 58/7 kat:4 (mcdonalds - starbucks kafe üstü 4.kat) İhsaniye mah. Nilüfer-Bursa
Telefon : 0224 232 00 55
GSM : 0 530 409 93 39
Faks : 0224 233 53 55
Web : www.fizmer.com
Web : www.drbanuoncel.com - www.banuoncel.com

DR Banu Öncel Lazer Estetik Polikliniği (Fizmer Lazer Epilasyon ve Zayıflama Merkezi)
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlıdır, merkezimizde yapıldıgı veya bulunduğu anlamına gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez. Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır. DR Banu Öncel Lazer Epilasyon, DR Banu Öncel Lazer Epilasyon Bursa, Kavitasyon, Akupunktur, Botoks, PRP, Kılcal Damar Tedavisi, Yüz ve Cilt Tedavisi, Quantum ile Zayıflama, Radyofrekans Selülit ve İncelme, Kimyasal Peeling, Mezoterapi, Dolgu Tedavisi konularında hizmet vermektedir.
Bursa Botoks | Bursa Lazer Epilasyon | | Bursa Lazer | | Bursa Lazer Epilasyon Fiyatları |
vital web tasarım hosting sunucu